O nás

Marta Michaláková a projekt Babylonie

Od roku 1997 vyučuji tělesnou výchovu a německý jazyk na Obchodní akademii ve Frýdku-Místku, která se v roce 2011 spojila s SPŠ Frýdek-Místek. Od roku 1999 se věnuji organizování výměnných pobytů pro mládež, nejprve pod hlavičkou OR AŠSK F-M, v roce 2011 jsem založila Babylonii.

Trochu historie:
V roce 1999 jsem navázala kontakt s partnerskou organizací Sportjugend Hessen se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem. Prostřednictvím této organizace jsem začala spolupracovat s organizacemi v Portugalsku, Francii, Španělsku, Itálii.

Na seminářích EU (Dánsko, Anglie, Španělsko) se mi podařilo získat kontakty na partnerské organizace ve Švédsku, Anglii, Dánsku, Polsku, Rusku a na Maltu.

Každý rok rozšiřuji síť kontaktů do dalších evropských států.

Od roku 1999 navštívilo náš kraj již více než 900 mladých lidí z různých koutů Evropy a téměř 700 mladých lidí našeho kraje se zúčastnilo eurocampů v Německu, Španělsku, Itálii, v Portugalsku, Francii, Švédsku, Anglii a také v Tunisku a na Maltě.

V roce 2002 jsem našla německého partnera pro mladé házenkáře SKP Frýdek-Místek (výměna trvá dodnes,) v letech 2005 a 2006 zprostředkovala výměnný pobyt pro handicapované děti ze Školy života. V roce 2009 zajistila účast 6 handicapovaným dětem z ostravské speciální školy na výměnném pobytu v rámci programu EU ve španělské Navaře.

Většina výměnných projektů byla financována na základě schválených projektů EU a za podpory města Frýdku-Místku a ze začátku některými místními firmami, v roce 2013 byl projekt finančně podpořen ze společnosti ČEZ a v roce 2016 z Nadace ČEZ.

Své dlouholeté zkušenosti z psaní a organizování projektů využívám i pro studenty naší školy SPŠ, OA a JŠ Frýdek-Místek, kteří mají možnost se každoročně účastnit třítýdenních odborných praxí v Irsku – Dublinu, Německu – Gelnhausen, Estonsku – Tallinn a letos nově i v Portugalsku.